GET Case - oktober 2009

GET Case: Nutricia

Nutricia voerde samen met GET een eerste automatisering voor tijdregistratie en beveiliging door in 1991. In 2004 schakelden de vestigingen van Cuijk en Zoetemeer over naar één centraal systeem.

De projectdoelstellingen sloten uiteraard nauw aan bij de ambitieuze veranderingen die in Cuijk steeds op de agenda staan: het performantievermogen verhogen mét garantie voor een veilige werkomgeving.

De twee belangrijkste pijlers in het project worden gevormd door tijdregistratie en urenverantwoording, maar ook de beveiliging van het bedrijfsterrein wordt door de GET-oplossing gegarandeerd.

GET sprak met Marcel Jansen. De opbrengst voor de personeelsdienst en de organisatie Nutricia is aanzienlijk:

  • De planning van personeel en productie moeten voortdurend inspelen op de vraag van de markt. De flexibele roosteropbouw en de mogelijkheid om eenvoudig wissels aan te geven, bieden aan de medewerkers van de loonadministratie een meetbare tijdswinst.
  • Lijnverantwoordelijken optimaliseren de afdelingsplanning met een webtool.
  • Werknemers gebruiken vandaag het web in plaats van de telefoon; de HR-afdeling gebruikt de extra vrijgekomen tijd voor strategische ondersteuning.
  • Het management krijgt maandelijks extra stuurinformatie, bv. over de evolutie van het ziekteverzuim.
  • De invoering van XTremis heeft geleid tot een aantoonbare effectiviteitsverbetering in tijd en resources voor de afdeling P&O.
  • Elke site heeft zijn eigen veiligheidsconcept. In Zoetermeer ligt de klemtoon op de perimeterbeveiliging. De bedrijfssite in Cuijk is dan weer verdeeld in beveiligde zones.
  • Een eenvoudige druk op de knop levert een correct evacuatierapport in alarmsituaties.
  • Het verschil tussen de tijdregistratie- en de evacuatieboekingen levert automatisch een lijst van vermisten.
  • Aan de ingang toont een webmonitor alle aanwezigen met een EHBO-diploma. De hulpverlening wordt in deze crisissituaties snel en adequaat opgezet.

“De P&O-afdeling in Cuijk heeft nu een belangrijke strategische rol binnen Nutricia.. Cruciaal in dit vernieuwingsproces is de operationele en strategische ondersteuning van het GET-pakket.”

Marcel Janssens, HR Manager Nutricia Cuijk

>>Lees de volledige testimonial

 

>>Lees verder